آیا انحرافات خیابان 17شهریور عمدی بوده است؟

نشريه آپاتيه/ پنجشنبه 9 آبان‌ماه 87/ سال پنجم/ دوره جديد شماره 17

×آپاتيه: قطعا شما در طول روز در خيابان 17 شهريور تردد مي‌كنيد. سوال ما اينست، به عنوان عضو شوراي شهر، چقدر در احداث اين خيابان نظارت داشته‌ايد؟

-آقاي شفيعي: بايد بدانيد بخشي از خيابان 17 شهريور، يعني قسمتي از خيابان طالقاني شمالي تا خيابان دهخدا، در دوره اول شوراها اجرا شد. از طالقانی شمالی تا باغ کودک، در دوره شورای دوم و با تملک 10 هزار مترمربع از اراضی این منطقه تعریض شد.
لازم به ذکر است که تخریب منازل، در خارج از طرح تفضیلی امکان‌پذیر نیست که این طرح را وزارت مسکن و شهرسازی تدوین می‌کند و ارائه می دهد.

×آپاتیه: طرح تفضیلی، چرا مستقیم بودن خیابان را در نظر نگرفته است؟ با توجه به این‌که انحرافات خیابان به حدی است که به جابجایی لاین‌ها در این خیابان تبدیل شده!!! این مسئله بدون در نظر گرفتن هرچیز دیگری؛ خطرات زیادی را برای خودروها و افرادی که در آن تردد می‌کنند بوجود آورده!

-آقای شفیعی: همین سوال را شورای شهر از مجریان طرح تفضیلی پرسیده اند و آنچه به عنوان پاسخ مطرح شد این بود که، ما برای خیابان‌ها و بزرگ‌راه‌ها، دو طرح متفاوت قائل هستیم.
اساس کار در خیابان‌کشی، بر مبنای مستقیم بودن آن نیست
. چرا که خیابان علاوه بر عبور و مرور وسایل نقلیه، محل عبور عابرین پیاده هم هست و مسائل ایمنی و کاهش خطرات، از طریق ایجاد انحراف و در نتیجه کاهش سرعت اتومبیل‌ها ارجحیت دارد. در حالی که بزرگ‌راه فقط محل عبور وسایل نقلیه است و باید مستقیم باشد.

گذشته از این، درنگ در تعریض این خیابان، با تورم قیمت زمین برخورد می‌کرد و شاید این کار را تا سال‌های دیگر هم به تعویق می‌انداخت. البته، اخیرا مطالعاتی توسط خود آقای مهندس زارعی صورت گرفته و شهردار در صدد اصلاح این خیابان است.

×آپاتیه: حرف و حدیث‌های مردم، در این مورد را هم که شنیده‌اید؟!

– آقای شفیعی: بله! خدا را شکر می‌کنم که اعضای شورای دوم و سوم هیچگونه مالکیتی در این خیابان ندارند؟!

تاکیدها از من

عکس زیر با نرم‌افزار گوگل‌ارث گرفته شده است. من به طور تقریبی خیابان‌های امام خمینی(ره) و 17 شهریور را مشخص کرده ام. به نظر می‌رسد که انحرافات خیابان کافی نبوده است، ساخت سرعت‌گیر های متعدد و به فاصله ‌های نزدیک هم بیانگر این موضوع ‌است.

حال یا ایراد از دلیلی است که مجریان طرح تفضیلی برای انحرافات زیاد خیابان 17 شهریور آورده اند می‌باشد یا طرح درست اجرا نشده است و انحرافات کافی نیست!!!

 حدود خیابان 17 شهریور

یک دیدگاه برای “آیا انحرافات خیابان 17شهریور عمدی بوده است؟”

  1. من به عنوان یکی ار ساکنان خیابان دهخدا عرض می کنم زمانی که این طرح خرد خرد اجرا می شد خبری از قیمت های نجومی ملک و املاک نبود.بعد از بزخر شدن زمین ها و املاک مردم در امتداد خیابان هفده شهریور باقیمانده زمینها که هم اکنون مبدل به خانه های نوساز با دو تا سه دهنه مغازه شده ، به قیمت گزافی فروخته شد .پولش به حساب شهرداری رفت یا جیب اشخاص دیگر خدا داند.مردم می بینند ! مردم می فهمند! کبک ها کی سر از زیر برف در می آورند خدا داند.(این نکته هم لازم است گفته شود که من و خانواده ام نیز قربانی این خیابان نو ساز شدیم و ۷ دهنه مغازه به قیمت یک باغ کهنه بدون آب توسط شهرداری وقت بالا کشیده شد.من که از حقم نمی گذرم .حق دیگران … )

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *