ساختمان مسکن مهر، قبل از تمام شدن فرو ریخت!

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه‌

 1. mohammad گفت:

  بهتر مسئولان هر چه سریع تر پاسخگو باشند و ار آپاتیه نیز خواهش دارم که هر چه سریع تر پیگیری کند چون در یکی از شماره های این ماهنامه خیلی از این پروژه تبلیغ و تمجید کرده بود

 2. ل. شفيعي گفت:

  1) توضيح سيستم سازه‌اي : سيستم سازه‌اي مورد استفاده، قاب ساده پيش‌ساخته به همراه ديوار برشي درجا مي‌باشد. كليه ساختمان‌هايي كه به روش پيش‌ساخته اجرا مي‌شوند در ابتدا قطعات پيش‌ساخته بتني كه در كارخانه توليد شده به محل حمل و در مكانهاي خود نصب مي‌شوند و پس از نصب قطعات پيش‌ساخته، تكميل سازه كه عمدتاً مربوط به اجراي اتصالات و المانهاي مقاوم در مقابل نيروهاي جانبي مي‌باشند (ديوار برشي) با بتن درجا اجرا مي‌شوند. در ساخت اين ساختمان نيز از همين سيستم استفاده شده است.
  2) علت تخريب : با توجه به اينكه نصب قطعات پيش‌ساخته تا تاريخ 24/12/88 ادامه داشته و كامل نگرديده و از تاريخ 25/12/88 نيز امكان ارسال قطعات باقيمانده به دليل ممنوعيت تردد تريلر در جاده‌هاي كشور وجود نداشته ساختمان به صورت ناقص در معرض بادهاي شديد محلي قرار گرفته و به مرور تنشهاي ناشي از بارگذاري نامتقارن افزايش يافته و نهايتاً منجر به فروريزي گرديده است.
  3) خسارت وارده : با توجه به اينكه پروژه در حال اجرا بوده و تا قبل از اتمام كار و تحويل پروژه به كارفرما كليه مسئوليت‌ها به عهده پيمانكار مي‌باشد، لذا كليه خسارتهاي وارده در تعهد شركت پيمانكار مي‌باشد و هيچگونه خسارتي نه به كارفرما و نه به اعضاي تعاوني وارد نشده است.

 3. azar گفت:

  با سلام.منم خیلی دوست دارم جواب همه این سوالارو بدونم
  نمیدونم باید خوشحال باشم که برا ما هم دارن مسکن مهر میسازن وبه سقف رسیده و صاحب خونه میشیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  یا باید نگران باشم که ممکنه به همین زودیها خونه ماهم جز خونه هایی هست که باید فروبریزه؟؟!!!!!!!!!!!!!
  با چه امنیتی داره ساخته میشه وبعداز اتمامش با چه تضمینی میتونیم بریم توی خونه و زندگی کنیم؟؟؟؟

 4. صادق همتی گفت:

  سلام مسکن مهر بالاخره تحویل داده شد ولی از محکم بودن و امنیت آن چیزی گفته نشد در ضمن تانکرهای آب روی پشت بام ها واقعا دیدنیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *