مجمع عمومی فوق‌العاده خاک نسوز؛ تغییر برای متخصص شدن یا…

مجمع عمومی فوق‌العاده معدن خاک‌نسوز استقلال آباده در تاریخ ۷ اسفندماه ۹۲ برگزار شد. متن اطلاعیه برگزاری این مجمع در سایت کدال این‌چنین آمده است:

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت تهيه و توليد خاک نسوز استقلال آباده – نماد: کباده

موضوع: آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی: از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 08:00 روز چهار شنبه مورخ 1392/12/07 درمحل استان فارس شهرستان آباده خيابان امام خميني(ره) کوچه ابوالفضل ، هيات حضرت ابوالفضل (ع) پلاک 26 برگزار میگردد حضور بهم رسانند.

ب– دستور جلسه: انتخاب اعضای هیئت‌مدیره

 

اطلاعیه بالا در تاریخ ۲۶ دی‌ماه ساعت ۰۶:۵۳:۱۳ منتشر شده است. تنها چند ثانیه بعد یعنی در زمان ۰۶:۵۳:۲۴ اطلاعیه دیگری منتشر می‌شود با دستور جلسه‌ای خاص، تغییر موضوع فعالیت!

 

متن کامل اطلاعیه به صورت زیر است:

آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده شرکت تهيه و توليد خاک نسوز استقلال آباده – نماد: کباده

موضوع: آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی :

از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 10:00 روز چهار شنبه مورخ 1392/12/07 درمحل استان فارس شهرستان آباده خيابان امام خميني(ره) کوچه ابوالفضل ، هيات حضرت ابوالفضل (ع) پلاک 26 برگزار میگردد حضور بهم رسانند.

ب– دستور جلسه : تغییر موضوع فعالیت

 

تنها دو روز پس از انتشار برگزاری مجمع فوق‌العاده برای تغییر موضوع فعالیت معدن خاک‌نسوز استقلال آباده، اطلاعیه دیگری مبنی بر لغو اطلاعیه صادر شده منتشر می‌شود:

لغو آگهی (اطلاعیه) دعوت به مجمع عمومی شرکت تهيه و توليد خاک نسوز استقلال آباده – نماد: کباده

موضوع: لغو آگهی (اطلاعیه) دعوت به مجمع عمومی فوق العاده برای سال (دوره) مالی منتهی به 1392/12/29

پیرو آگهی منتشره در تاریخ 1392/11/26 در خصوص دعوت به مجمع عمومی فوق‌العاده راُس ساعت 10:00 روز چهار شنبه مورخ 1392/12/07 به اطلاع میرساند مجمع عمومی فوق العاده در تاریخ مذکور برگزار نمی گردد و تصمیم گیری در خصوص دستور جلسات ذیل به مجامع بعدی که تاریخ آن متعاقباً اعلام میگردد موکول گردید

ب– دستور جلسه : تغییر موضوع فعالیت

به هر عنوان اطلاعیه اولی مبنی بر تغییر اعضای هیئت مدیره هم‌چنان به قوت خود باقی می‌ماند و البته برگزار می‌شود. به گزارش آباده نما، مهدی رهنما از انتخاب هیئت مدیره جدید معدن استقلال خبر داد. « مهدی رهنما با اعلام این خبر افزود: از آنجا که شهرداری آباده عمده سهامدار این شرکت است و نظر ما بر این است که تغییراتی در هیات مدیره معدن صورت بگیرد.

رهنما با بیان اینکه این تغییرات به این معنی نیست که هیات مدیره قبلی عملکرد خوبی نداشته اند و نظر ما تغییر کل هیات مدیره نیست افزود: هدف ما از این تغییرات تشکیل هیات مدیره با استفاده از افراد متخصص تر در بحث معدن و صنایع است.

رهنما یکی دیگر از اهداف این تغییرات را کاهش خام فروشی معدن استقلال به یک دوم مقدار فعلی عنوان کرد و گفت: لازمه کاهش خام فروشی، احداث کارخانجات جانبی برای فرآوری این محصول است هر چند لازمه این کارخانجات نیز، داشتن مدیریت صحیح برای به سود رساندن آن ها می باشد.

وی در خصوص گزینه های پیشنهادی شهرداری برای انتخاب هیات مدیره اظهار داشت: از لحاظ قانونی انتخاب و معرفی افرادی به عنوان هیات مدیره، به عهده شهردار می باشد که البته در این خصوص نظر مشورتی گرفته می شود و از تجربیات اعضای شورای نیز  استفاده خواهد شد.»

در روز برگزاری مجمع، اما مهدی رهنما چیز دیگری می‌گوید:

من نماینده شورای شهر هستم و هیچ دخالتی در انتخاب هیئت مدیره ندارم

 

آباده نما در گزارش خود می‌نویسد:

جلسه مجمع فوق العاده معدن خاک نسوز آباده با حضور نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار کشور، شهردار، سه تن از اعضای شورای شهر (بهرام ایزدی، مهدی رضانیا،خانم علوی پور) و عده قلیلی از سهام داران معدن در هیئت ابوالفضل (علیه السلام) آباده آغاز شد.

در ابتدای جلسه مهندس فدایی مدیر عامل معدن و مهدی رهنما شهردار آباده به پاره ای از شبهات سهام داران پاسخ دادند.

بهرام ایزدی یکی از اعضای شورای شهر حاضر در جلسه طی صحبت های متذکر شد که از افراد بومی در امر هیئت مدیره استفاده نشده است و به عنوان اعتراض جلسه را ترک کرد.

شهردار آباده با صحبت های غیر قابل پیش بینی در مورد اینکه من نماینده شورای شهر هستم و هیچ دخالتی در انتخابات ندارم ، آب  پاکی را بر دست سهام داران ریخت  که با اعتراض شدید سهامداران مواجه شد و جلسه پس از دقایقی هرج و مرج، ادامه پیدا کرد.

با انتخاب هیات رییسه مجمع آقایان سید احمد عظیمی رییس، محمد علی پورپاکار نایب رییس، ایرج فرخی و محمد مهدی فرهی ناظر و شهرام بهرامی نژاد منشی جلسه رسمیت یافت و 12 نفر کاندیداهای هیات مدیره خود را معرفی کردند، هرچند 3 کاندیداهای انتخابی شورای شهر در جلسه مجمع حضور نداشتند.

و نتایج رای گیری:

نام و نام خانوادگی تعداد آراء
1 شهرداری آباده 71027680
2 حجت الاسلام سعید جعفری 60145823
3 سهراب فرامرزی 60020759
4 ناصر ملاوردی 60010956
5 داریوش نادری 29957466
6 محمد علی صفاییان 10329514
7 احمدرضا باقری 9330196
8 محمد فدایی 9028249
9 مهریه فرخی 1162774
10 محسن زمانی 340099
11 جلیل محمدشاهی 268492
12 محمدرضا شمشیری 109983
جمع کل آراء اخذ شده 311731991

برای آشنایی بیشتر با اعضای جدید هیئت مدیره معدن خاک نسوز استقلال آباده، اجازه دهید اول نگاهی به خود معدن استقلال آباده بیندازیم. در سایت معدن خاک نسوز این چنین آمده است:

معرفی شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده:

شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده در سال ۱۳۷۹ با هدف تهیه و تولید انواع خاک نسوز مورد نــیــــاز صنـایـع مصرف کنــنده ایـن خــاک که در ۱۴/۰۹/۱۳۷۹ در مزایده وزارت صنایع و معادن ایران با همکاری مردم و شهرداری محترم آباده خریداری نمود به شکل سهامی خاص تاسیس گردید و با بهره گیری از پرسنل و کار‌شناسان با تجربه معدن با عنوان بزرگ‌ترین و با کیفیت‌ترین تولید کننده انواع خاک نسوز مورد نیاز صنایع مصرف کننده آغاز به کار نمود و با اتکاء به خداوند یکتا و مدیریت کارآمد و کار‌شناسان خبره توانست رضایت و اعتماد مستمر مصرف کنندگان این خاک را با ایجاد تنوع در فرمولاسیون محصولات تولیدی مناسب با نیاز آن‌ها فراهم نماید و چهارسال متوالی (۱۳۷۸-۱۳۸۳) به عنوان واحد نمونه کشوری از طرف وزارت صنایع و معادن ایران لوح تقدیر گرفت و به منظورگسترش و توسعه فعالیت شرکت در سال ۱۳۸۰ کارخانه تولید مقره و سرامیکهای صنعتی آباده و در سال ۱۳۸۵ کارخانه چینی بهداشتی صدف آباده را در شهرک صنعتی احداث نمود و در سال ۱۳۸۳ معدن خاک نسوز استقلال ۲ را خریداری و بهره برداری نمود و در سال ۱۳۸۶ به منظور حفظ، تداوم و استمرار تولید محصولات با کیفیت مطابق با استانداردهای بین المللی مورد تقاضای مصرف کنندگان داخلی و خارجی مطالعات فوق تخصصی بر روی فرآیندهای فرآوری و آهن زدایی از خاک نسوز را انجام داد و با کسب نتایج مطلوب در سال ۱۳۸۶ عملیات احداث واحد فرآوری خاک نسوز در معدن استقلال را آغاز و مراحل تکمیل آن در حال اجرا است و در سال ۱۳۸۷ اقدامات لازم را در راستای استقرار سیستم مدیریت کیفیت و اجرای آن بر اساس ایزو ۹۰۰۱ نموده است.

این شرکت در سال۱۳۸۶ به شرکت سهامی عام تغییر یافت و با اعتقاد راسخ و توان علمی و فنی متخصصین خویش جهت تحقق اهداف عالیتر، تمام سعی و اهتمام خویش را به کار گرفته است تا انشا الله با مدیریت کارآمد و انجام فعالیتهائی از قبیل ارتقاء عوامل بهینه سازی فرآیند، طراحی محصولات جدید، جذب و اصلاح و تطبیق فن آوری و افزایش بهره وری با استفاده از کاربردهای جدید شرایط لازم برای بهبود مستمر کمی و کیفی تولید و ارتقاء سطح تکنولوژی متناسب با نیازهای بازار با خلاقیت و نوآوری در تولید محصولات جدید را فراهم سازد. این شرکت در حال حاضر با بیش از ۹۰ کارخانه با تولیدات صنعتی از قبیل: تولید کاشی (کف-دیوار-پرسلاین گرانیتی) تولید چینی (بهداشتی، آزمایشگاهی، مظروف) سرامیک، انگوب، عایق‌های الکتریکی، الکتروسرامیک‌ها، لعابسازی، رنگ و گلوله‌های سرامیکی، مقره سازی، آجر و فرآورده‌های نسوز قرارداد تجاری دارد.

از جمله افتخارات شرکت:  انتخاب واحد نمونه کشوری در سال ۸۹
دریافت گواهی نامه استاندارد بین المللی iso ۹۰۰۱: ۲۰۰۰ از شرکت imq ایتالیا و عضویت در سازمان جهانی کیفیت iqnet است.

طرح نیمه صنعتی فرآوری خاک نسوز (pilot plant of fire clay processing)

شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده در راستای ایجاد ارزش افزوده محصول تولیدی و عرضه محصولات به بازار به صورت همگن و دسته بندی شده و همچنین بمنظور دستیابی به محصولاتی با کیفیت مطلوب، نسبت به راه اندازی طرح نیمه صنعتی فرآوری خاک نسوز اقدام نموده است بدین منظور از حدود ۳ سال پیش مطالعات اولیه در زمینه کاهش میزان اکسید آهن به عنوان عنصر مزاحم از ترکیب ماده معدنی آغاز شد.

تست‌های آزمایشگاهی این پروژه در دانشکده فنی دانشگاه تهران با بهره گیری از پیشرفته‌ترین تجهیزات روز آغاز شد. پس از حدود یک سال انجام مطالعات اولیه آزمایشگاهی، تست‌های تکمیلی این پروژه در مرکز تحقیقات فرآوری کرج، کارخانه نفلین سینیت کلیبرو در ‌‌نهایت آزمایشگاه شرکت multotec آفریقای جنوبی انجام شد.

پس از مشخص شدن خط تولید نهایی، تجهیزات مربوطه از شرکت خاک معتبر سازنده مانند ممتاز سنگ شکن، کاهنربا و multotec خریداری شد.  اکنون نیز به لطف خداوند متعال و در سی امین سال پیروزی انقلاب اسلامی، پایلوت فرآوری خاک نسوز به عنوان اولین خط فرآوری خاک نسوز به روش جدایش مغناطیسی با آهنربای دایمی که بی‌شک در خاورمیانه بی‌نظیر است آماده بهره برداری می‌باشد.

از مزایای عمده این خط می‌توان به انعطاف پذیری نسبت به انواع خاک نسوز اشاره نمود. همچنین به منظور تسهیل در امر صادرات می‌توان تولیدات معدنی را بصورت همگن با دانه بندی مشخص بسته بندی و به بازار عرضه کرد.

هم اکنون این واحد راه اندازی شده و در حال بهره برداری است.

کارخانه چینی بهداشتی صدف ۱

کارخانه چینی بهداشتی صدف نیز در شهرک صنعتی آباده یکی دیگر از واحد‌های مجتمع صنعتی استقلال در سال ۱۳۸۴ راه اندازی و فعالیت خود را در زمینه تولید انواع روشویی‌ها و توالت‌های زمینی و فرنگی آغاز کرده است.

در سالهای اخیر میزان تولید ۹۰۰۰ قطعه افزایش یافته و کلیه اقدامات لازم در جهت کاهش هزینه‌ها و افزایش راندمان کاری و کیفیت کالا توسط سرپرست مجتمع انجام گرفته و محصول جدید به نام پارمیس نیز با همکاری واحد قالب سازی این کارخانه به سبد کالاهای تولیدی اضافه گردیده است.  در زمینه فروش قطعات نیز اقدامات اساسی انجام گرفته و امید است در سال جدید شاهد سوددهی بیشتر این واحد تولیدی باشیم. کلیه اجناس تولیدی سفید رنگ می‌باشد.

مواد مصرفی:

فلدسپار – sp۱۰۰ استقلال آباده – بال کلی طبس – کائولن زنوز – سیلیس – اکسید روی – زدلیتز – سیلیکات زیرکونیوم – کربنات کلسیم – کربنات باریم.

صدف ۲

با توجه به عرضه محصولات مختلف واحد چینی بهداشتی صدف در کل کشور با کیفیت و قیمت مناسب و نیاز به عرضه محصولات جدید با ظرفیت بالا و کیفیت بهتر، واحد چینی بهداشتی صدف ۲ در زمینی به مساحت بیش از ۲۶۵۰۰ متر مربع و سالن تولید بیش از ۴۷۰۰ متر مربع ساخته و احداث گردید.

از جمله شاخص‌های عمده این واحد می‌توان به تولید انواع محصولات چینی بهداشتی با ظرفیت تولید بیش از ۵۰۰۰ تن در سال بصورت اتوماتیک و با کیفیت قابل عرضه در بازار داخل و خارج از کشور اشاره نمود که می‌تواند نقش مهمی را در صادرات محصولات غیر نفتی ایفا نماید.

 

از طولانی شدن نوشته عذرخواهی می‌کنم. امیدوارم که با اعضای جدید و سابقه فعالیت ایشان آشنا شده باشید.به هر ترتیب مجمع فوق‌العاده خاک نسوز برای تغییر و تخصصی‌تر شدن برگزار شد. از قدیم گفته‌اند آنچه عیان است چه حاجت به بیان است، پس نوشته را تمام می‌کنم که نیازی به بیانبیشتری نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *