نگاهی به برترین مطالب قلم در سال ۹۳؛ قسمت دوم

همانطور که در قسمت اول گفته شد، در سال گذشته ۱۱ مطلب در وبلاگ منتشر شده است، اگرچه تعداد مطالب کم است، اما محتوای خوبی دارد که تا حدی کمبود شمارش را جبران می‌کند. برای دیدن تمام مطالبی که در سال ۹۳ منتشر شده‌اند اینجا کلیک کنید. در ادامه قسمت دوم را مرور می‌کنیم.


 

 

در سال گذشته اتفاقات بسیار جالبی افتاد؛ مهم‌ترین آن آغاز عملیات پروژه شرکت فرآیند پالایش نفت فارس بود که به همراه تصاویر در وبلاگ منتشر شد. اما متأسفانه همانطور که اطلاع دارید این پروژه تنها یک کلاهبرداری بود!

پالایشگاه نفت ایزدخواست

این پروژه از این نظر بسیار جالب و البته نادر است که در هنگام افتتاح پروژه همه مسئولان شهری، فرماندار، مدیران ادارات، نماینده مجلس شورای اسلامی حضور داشتند و پروژه را افتتاح کردند. حضور چنین افرادی باعث شد تا بسیاری از افراد به این پروژه اعتماد کنند و برای استخدام در این شرکت هزینه کنند. طبق آخرین خبرها با پیگیری‌هایی که انجام شد آقای مرشدی دستگیر و برای رسیدگی به جرم ایشان به آباده منتقل شده است.

پالایشگاه نفت ایزدخواست
ردیف اول از سمت راست: آقای زارع نماینده مجلس شورای اسلامی، آقای زارع فرماندار آباده، آقای مرشدی مدیرعامل شرکت پالایش نفت

 

پالایشگاه نفت ایزدخواست

پالایشگاه نفت ایزدخواست


 

 

در ۷ مرداد ۹۳، مجموعه تصاویر نماز عید فطر در وبلاگ برای دانلود قرار گرفت. برای دانلود این مجموعه بر روی لینک دانلود مجموعه تصاویر نماز عیدسعید فطر ۹۳ کلیک  کنید.

عید فطر مبارک!


 

 

دکتر هادی شفیعی، مخترع دستگاه تشخیص ویروس ایدز ؛ نیز یکی از بهترین نوشته‌های وبلاگ در سال ۹۳ است.

دکتر هادی شفیعی، جوان آباده‌ای و تیم تحقیقاتی‌شان در زمینه اختراع و ساخت دستگاه تشخیص ویروس ایدز با قیمت ارزان برای کشورهای در حال توسعه فعالیت می‌کنند.

آقای شفیعی میکروچیپ‌هایی اختراع کرده‌اند که به راحتی برای همه قابل استفاده است و می‌تواند ویروس ایدز را در عرض چند دقیقه تشخیص دهد. این دستگاه می‌تواند تعداد ویروس‌های ایدز را در یک قطره خون که روی یک میکروچیپ با الکترودهای قابل انعطاف گذاشته می‌شود اندازه گیری کند.

در نوشته فوق نحوه اعطای رأی به ایشان به صورت تصویری توضیح داده شده است هم‌چنین می‌توانید فیلم معرفی ویدئو ایشان را نیز ببینید.


 

سال ۹۳ نیز همانند سال‌های پیشین مجموعه تصاویر محرم، برای دانلود در وبلاگ قرار گرفت. برای دانلود آن بر روی دانلود مجموعه تصاویر محرم ۹۳ آباده کلیک کنید


 

آیا به وصیت پروفسور عباسی عمل شد؟ این عنوان آخرین نوشته‌ای است که در وبلاگ خبری آباده منتشر شده است. آقای دکتر عباسی در نامه‌ای به آقای امیر اطمینان، این‌چنین وصیت می‌کنند:

با سلام و درود فراوان
دوست ارجمند امیر اطمینان

همانطور که شما پیش احساس دارید، آرزوی  این ارادتمند  بر این متبی است که پس از مرگ

جسد مرا از فرانسه به ایران اعزام  دارند. در این مقال  از شما خواهش دارم به نکات زیر دوستانه و مهربانانه بیندیشید.

متن کامل وصیت ایشان را می‌توانید در مطلب فوق بخوانید.


 

 

این نوشته دومین مطلب از مجموعه مقالاتی است که قصد دارد نگاهی بندازد به ۹ سال فعالیت قلم، وبلاگ خبری آباده. مطلب بعدی سری می‌زنیم به سال ۹۲ و اتفاقاتش.

 

یک دیدگاه برای “نگاهی به برترین مطالب قلم در سال ۹۳؛ قسمت دوم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *