نگاهی به برترین مطالب قلم در سال ۹۲، قسمت دوم

در ادامه نگاهی به مطالب قلم در سال گذشته، مطالبی که در سال ۹۲ منتشر شده‌اند را بررسی می‌کنیم. برای دیدن همه نوشته‌های سال ۹۲ اینجا کلیک کنید.


 

۱۷ دی اولین برف سال ۹۲ همه آباده را سفید کرده بود.

برف آباده

برای دیدن همه تصاویر اینجا کلیک کنید.


در ۱۸ بهمن ۹۲ از نسخه آزمایشی سایت اُرچینه رونمایی شد. در این نسخه از سایت فقط تعداد کمی می‌تونستن ثبت نام و وارد سایت بشن. هم‌اکنون این محدودیت وجود ندارد و همه می‌توانن در سایت عضو بشن و مطلب ارسال کنند.


نمایشگاه صنایع دستی، کاری از شرکت تعاونی مهبد هنر بود که در تاریخ ۱۹ الی ۲۵ بهمن در محل شرکت فرش سابق برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۳۰ نفر از هنرمندان و صنعتگران رشته‌های مختلف صنایع‌دستی تحت پوشش این شرکت، حضور داشتند.

نمایشگاه مهبد هنر - قلم وبلاگ خبری آباده

برای خواندن کامل مطلب و دیدن تمامی تصاویر نمایشگاه اینجا کلیک کنید.


و شاید مهم‌ترین نوشته‌ای که در این سال منتشر شد، نقدی بود که بر کتاب «آباده، دروازه تمدن فارس» نوشته و منتشر شد. این مطلب با عنوان «قابل توجه خانم زهرا حسینی، مؤلف کتاب ارزشمند «آباده، دروازه تمدن فارس» در تاریخ ۲۶ بهمن ۹۲ بر روی سایت قرار گرفت. در ادامه قسمتی از نوشته آمده است. برای خواندن کامل مطلب بر روی لینک مطلب در سطر بالایی کلیک کنید.

با پیامک از رونمایی کتاب «آباده، دروازه تمدن فارس» نوشته خانم زهرا حسینی مطلع شدم. در خبرها تصاویر رونمایی کتاب رو دیدم. مدت‌ها بود که کتابی درباره آباده معرفی نکرده بودم و این بهترین فرصت بود. اعتراف می‌کنم برای اولین بار که کتاب «آباده، دروازه تمدن فارس» را دیدم از آخر شروع به خواندن کتاب کردم. خیلی مشتاق بودم ببینم در نوشتن کتاب از چه منابعی استفاده شده. عکس‌های زیبایی آخر کتاب بود، عکس تل آسیاب دقیقا عکس من بود، عکسی که من گرفتم ولی آرم وبلاگ حذف شده بود، بدون هیچ توضیح یا یادداشتی؛ بدون اطلاع من.

ورق می‌زنم، بسیاری از منابع را می‌شناسم، بسیاری را خوانده‌ام و با بسیاری دوست هستم. نام وبلاگ دو، سه بار بیشتر در منابع به چشم نمی‌خورد، نام وبلاگ به صورت اشتباه درج شده و نشانی اینترنتی آن کاملاً اشتباه و صفحه نامشخصی را معرفی می‌کند؛ و متأسفانه باید بگویم که اگر بنا به معرفی این‌چنینی بود، کاش همین هم آورده نشده بود.

برمی‌گردم به ابتدای کتاب، حال کتاب برایم بیشتر جذاب شده است، دلم می‌خواهد همه‌اش را بخوانم و تک تک عکس‌ها را بررسی کنم. صفحه ۴۲، عکس از وبلاگ، نام و نشانی وبلاگ کاملاً مشخص است و حذف نشده، اما پس چرا نامی از وبلاگ در منابع نیست!

برای خواندن کامل نوشته اینجا کلیک کنید.


و البته اتفاق مهم دیگر در این سال تغییر ناگهانی هیئت مدیره معدن به درخواست سهامدار عمده (شهرداری آباده) بود که با عنوان‌ «مجمع عمومی فوق‌العاده خاک نسوز؛ تغییر برای متخصص شدن یا…» در تاریخ ۸ اسفند ۹۲ در قلم وبلاگ خبری آباده منتشر شد. اطلاعات کاملی از این اتفاق در نوشته آمده است و به دلایلی در این مطلب چیز دیگری به آن اضافه نمی‌کنم!!!


۱۷ اسفند، رونمایی از اولین تمبر صنایع دستی ایران با طرح منبت

رونمایی از تمبر منبت آباده - قلم وبلاگ خبری آباده

این بود بهترین های ۹۲ –

هر چی به سال‌های گذشته برگریدیم به مطالب جذاب‌ترین برخورد خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

  • در صورت تمایل می‌تونید عضو کانال آباده بشید و بهترین‌های آباده را از طریق کانال آباده در تلگرام به راحتی دنبال کنید.
  • ما را در اینستاگرام دنبال کنید: @s.sajjadkhalili

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *