شهرداری آباده و شهردار جدید؛ زندگی نامه و برنامه های آقای مسعود زارعی شهردارمحترم شهرستان آباده

زندگی نامه و برنامه های آقای مسعود زارعی شهردارمحترم شهرستان آباده
(به قلم ایشان)

آقای مسعود زارعی شهردار محترم شهرستان آباده

حقیر در سال 1342 متولد و پس از طی دوران تحصیل تا دیپلم در هنرستان طالقانی شیراز، در سال 1361 به سپاه پاسدارن پیوستم همزمان در سال های دفاع مقدس در  لشکر های 19 فجر و 33 المهدی (عح) در مسوولیت های سازماندهی و گردان های رزمی و تعاون امور شهدا و مفقودین تا پایان دوران دفاع مقدس در خدمت یگان های رزم سپاه استان فارس بودم. در طول این دوران توفیق و سعادت پیوستن به خیل جانبازان جنگ تحمیلی در عملیات والفجر 8 به حقیر عطا شد. پس از پایان جنگ تحمیلی در مسوولیت های تعاون سپاه نهم و مقاومت نیروی انسانی به ادای وظیفه مشغول شدم . همزمان در سال 71 در دانشگاه شیراز پذیرفته شده ،در رشته عمران مشغول به تحصیل شدم و در سال 76 به لطف الهی فارغ التحصیل شدم. پس از آن در معاونت مهندسی سپاه منطقه فارس و سپس فرماندهی سپاه لامرد و مسوولیت بسیج دانشجویی استان فارس و نهایتا فرماندهی سپاه انجام وظیفه نمودم . اکنون با سمت مسوول شهرداری شهرستان آباده مشغول خدمت می باشم که امید است مورد عنایت و قبول درگاه خداوند متعال قرار گیرد.

برنامه ها در پست جدید :

1- افزایش اعتماد عمومی به سیستم شهرداری به عنوان متولی مدیریت شهری:
این مهم با ایجاد ارتباط تنگاتنگ با مردم، ترویج روحیه خدمت بیشتر توسط کارکنان، شفاف سازی معادلات عوارض شهری، توجیه افکار عمومی نسبت به هزینه ها و خدمات و درآمد های شهرداری، استفاده از راهکارها و هدایت های مردمی و مدیریت شهری، ایجاد و تقویت باور تاثیر گذار مردم در تقویت بنیه مدیریت شهری و … امکان پذیر خواهد بود.

2- استفاده از کارشناسان مجرب که با گروهای تخصصی اولین جلسات آن برگزار گردیده است.

3- اولویت بندی کلیه امور کلان شهر در چشم انداز بلند مدت و تعریف برنامه های کلان با استفاده از آراء و نظرات مردم و کارشناسان.

4- تعامل هرچه سازنده تر با شورای محترم شهر در ایجاد یک روند منطقی تر جهت استفاده از توانمندی های مردمی از طریق شورای محترم شهر.

5- تخصصی و به روز کردن سیستم شهرداری با توجه به تجربیات موفق در خدمات الکترونیکی، اقدام جدی و فراگیر در جهت الکترونیکی کردن کلیه امور شهرسازی و اداری در شهرداری

6- برگزاری نشست های متعدد با اقشار مختلف مردم جهت آشنایی با مسائل گوناگون.

7- تحلیل نظر سنجی های مختلف با گستره وسیع به منظور افزایش ارتباط مردمی.

8- شروع پروژه های خدمات رفاهی برای مردم شریف آباده از جمله :
الف: شروع مطالعات تفرجگاه و دریاچه سه هکتاری در تل آسیاب.
ب: شروع مطالعه میدان مرکزی شهر.
ج: مطالعه تعیین تکلیف وضعیت بافت فرسوده.
د: مطالعه میادین ورودی شهر.
ه: پرداختن به حل معضلات ترافیکی آزار دهنده و برون رفت از شرایط حاد فعلی.

9- دعوت از افراد توانمند و اقتصادی شهر جهت سرمایه گذاری کلان در بخش خصوصی به منظور تسریع در پروژه های بزرگ آینده.

10- شفاف سازی در مسائل مختلف معدن و ارائه گزارش های کمی و کیفی و مالی به مردم به ویژه سهامداران معدن.

11- تقویت بنیه اجتماعی و فرهنگی نشریه آپاتیه با استفاده از نظرات صاحب نظران شهرستان.

12- توجه به امور جوانان و بانوان با تقویت برنامه های ورزشی و فضاهای ورزشی تخصصی بانوان و آقایان در محل کوه خواجه و ورزش های عمومی.

13- اولویت بندی مشکلات گسترده مردم در بخش آسفالت کوچه ها و معابر و جدول گذاری و زیر سازی و ارائه گزارش از وضعیت مالی شهرداری در الویت های تعریف شده به مردم عزیز.

14- انجام اقدامات لازم عاطفی و انگیزه بخشی در بخش های کارگری شهرداری و معدن به منظور ایجاد انگیزه و نشاط بیشتر در بخش کارگری که عمده بدنه معدن و شهرداری می باشد.

15- ایجاد مکانیزمی فعال و به روز با استفاده از تجربیات شهرداری های کشور در جذب درآمد های تعریف شده شهرداری.

16- تقویت نظارت های درون سازمانی به منظور شناخت مشکلات و موانع مسیر نیل به اهداف تعریف شده و برخورد مناسب با مشکلات.

17- گسترش بخش فضای سبز و ایجاد گلخانه ای وسیع به منظور سرویس دهی عمومی برای شهرستان در این بخش.

18- تقویت بنیه مدیریتی معدن به منظور ایجاد شرایطی مناسب تر در جهت رشد کمی و کیفی و آینده نگری و صادرات و استفاده از ابزار های مدیریتی در این خصوص و مطالعه صنایع جانبی معدن جهت ایجاد اشتغال گسترده تر.

با تشکر و سپاس فراوان از جناب آقای مسعود زارعی

6 دیدگاه برای “شهرداری آباده و شهردار جدید؛ زندگی نامه و برنامه های آقای مسعود زارعی شهردارمحترم شهرستان آباده”

 1. شنبه 20 مهر1387 ساعت: 2:0 توسط:شهروند
  امیدوارم حداقل ایشون کاری انجام بدن و فقط حرفاشون در حد شعار باقی نمونه
  به نظر من به قطع درخت و ترمیم جدول نمیگن عمران و آبادانی کار باید زیر بنایی و اساسی باشه که تو آباده متاسفانه دیده نمیشه ایشون هم حرفی از کار زیر بنایی نزده بودن.
  و البته امیدوارم متخصص های مورد نظر ایشون جناح بندی نشن و از همه متخصص های شهر استفاده بشه البته اگه از متخصصی استفاده بشه.
  کاش آقای خلیلی زحمت میکشیدن نظرات رو به ایشون میرسوندن و نتایجش رو هم بازتاب می دادن

  1. سلام .اتفاقا اگر ایشان فرماندار می شودند مسولیتشان را به نحو احسن انجام میدادند .به خاطر اینکه در کارهایشان اول خدا را در نظر می گیرند بعد مسئولیتی که به ایشان میدهند شما هم لطف کنید قضاوت عجولانه نفرمایید کسانی را میشناسم که در اداره ای کار می کردند و به طور اتفاقی دستشان در جایی دیگر مثل فرمانداری بند شد چند سال در آنجا بودند وفامیلهای خودشان را در ادارات گذاشتند برای دیگران قانون را به رخ می کشیدند اما خودشان اصلا سرشان به قانون نمی شود.و رعایت نمیکردند اینها باید هر چه سریعتر از کار برکنار شوند نه کسانی مثل شهردار محترممان .نمایندهای قبلیمان مثل آقای خسروی. دانا

 2. باسلام وخسته نباشید / به خاطر اینکه ایشان چه در سپاه که بودند فعالیت داشتند چه زمانی که شهردار بودند .این یک حقیقت است حقیقت بزرگ که اگر کسی جلو حق را بگیرد باید بگذارندش کنار در صورتی که کسانی که مثل زمانهای قدیم مثل یزید وامثال آنها هستند خودشان کم کاری می کنندنماز میخوانند وبه مساجد میروند فکرمیکنند حالا اگر کسی را از کار برکنار کنند کار خوبی انجام داده اند وحرفم برای آن دسته از کسانی است که بی دلیل شهردار را کنار میگذارند وباید بدانند که هیچ کس در دنیا نمی ماند همه میرویم خودمان تنها میمانیم واعمالی که داریم حداقل آنجا راه فراری نداریم . کسانی مثل معاون .فرماندار.وشورایها که به قول خودشان مسلمان هستند واصلا غیبت نمیکنند وهمیشه تو مساجد هستیید بدانید با این کارها دیگر کسی را نمی توانید خام کنید خیلی به وظایفتان به قول ما آباده ایها انجام میدهید /خدا به فریادتان برسد حوالتان کردم به سید الشهدا طوری جوابتان را میدهد که باورتان نمی شود/ ودر آخر از زحمات آقای زارع و کسانی که مثل ایشان در این شهرستان با مسئولیت کامل کار کردند سپاس گذارم واز خداوند برایشان آرزوی موفقیت خواستارم//باتشکر// فرزند این شهرستان که با هم فکری انسانهای خداشناس که در هر کاری اول خدا را در نظر می گیرندو کمک از معصومین که این افراد بی قانون هرچه سریعتر پستهای خودشان را تحویل وبه انسانهایی داده شود که در همه مراحل خداوند را فراموش نکنند .تا آن روز خدانگهدار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *