گزارش همایش بزرگ مددکاری + تصاویر

بسمه تعالی

در تاریخ ۱۳۹۵/۲/۵، کلینیک مددکاری اجتماعی آرامش برای دومین بار به مناسبت ولادت با سعادت حضرت علی (ع) و بزرگداشت روز مددکار در سالن اجتماعات شهرداری، همایش بزرگ مددکاری را با حضور فرماندار محترم شهرستان، مسئول دفتر نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، رئیس اداره بهزیستی، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره)، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جناب آقای دکتر حسینی عضو شورای شهر شهرستان و جمع کثیری از مددکاران اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار کرد.

در ابتدا مجری روشن دل و توانمند که از مددجویان توانبخشی کلینیک مددکاری هست برنامه را شروع کرد و پس از تلاوتی چند از آیات قرآن مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی و سپس پخش سرود ملی مددکاری اجتماعی، جلسه با خوش آمد گویی و گزارش کار کلینیک توسط مریم لافتی مدیر کلینیک مددکاری آرامش ادامه پیدا کرد

لافتی عنوان کرد که کلینیک مددکاری آرامش از سال ۹۲ تحت عنوان مشاوره شغلی با کمیته امداد امام خمینی شروع به کار کرد و در سال ۹۴ با دریافت ۱۰۰ پرونده قابل بازتوان از حوزه امور اجتماعی و ۱۰۰ پرونده توانبخشی از اداره بهزیستی به صورت تخصصی شروع به کار کرد و در جهت بازتوانی خانواده ها اقدام کرد و در سال ۹۴ ، چهارده درصد بازتوانی داشت و در زمینه اشتغال فرزندان مددجو فعالیت داشته است.

سپس فرماندار در خصوص تعریف جامع از مددکاری و وظایف آن سخنان ارزشمندی را ایراد کردند.  هادی ابراهیمی رئیس بهزیستی، نیز در خصوص وظایف مددکاری و شرح خدمات اداره بهزیستی و تعداد مددجویان تحت حمایت این سازمان صحبت کردند. پس از ایشان، امیر باوند پوری مدیر کمیته امداد در خصوص تعامل کلینیک مددکاری و کمیته امداد و اداره بهزیستی و  این تعامل را به مثلث مهربانی توصیف کرد که یک ضلع آن را کلینیک و دو ضلع دیگر را اداره بهزیستی و کمیته امداد تشکیل دادند.

در ادامه، موسیقی سنتی (سنتور و دف ) توسط دو تن از هنرمندان جوان شهرستان و اجرای مولودی و نواختن دف اجرا شد. پس از اجرای موسیقی، مدیر فنی کلینیک مجید فلاح در مورد مددکاری و آسیب های اجتماعی صحبت کرد.

در پایان از طرف کلینیک و اداره بهزیستی و فرمانداری لوح‌های تقدیر به مسئولین و مددکاران تقدیم شد.

 

»»» دانلود مجموعه تصاویر همایش مددکاری (۲۸ عکس – حدود ۴ مگ)

 

*با تشکر از خانم لافتی برای ارسال گزارش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *