نمایشگاه صنایع دستی

صنایع دستی آباده از شهرت جهانی برخوردار است. بخصوص منبت آباده که در جهان معروف است. معرق و مشبک نیز شهرت جهانی دارند. آباده استادان منبت کار بزرگی دارد. از میان اساتید قدیم میتوان به استاد احمد و علی امامی اشاره کرد. سازمان صنایع دستی آباده تلاش دارد با با برگزاری کلاس های صنایع دستی، از قبیل منبت، معرق، مشبک و نیز بافت گلیم هنرجویان را با این صنایع آشنا سازد. استادان مجرب و کارآزموده صنایع دستی تمام تلاش خود را میکنند تا این هنر را به نحو احسن به هنرجویان آموزش دهند. هم اکنون نمایشگاهی از آثار کارآموزان صنایع دستی به همت سازمان صنایع دستی آباده، میراث فرهنگی و گردشگری آباده و همکاری اداره ارشاد برگزار شده است. این نمایشگاه که ار تاریخ 26 شهریور ماه آغاز به کار کرده است به مدت یک هفته پذیرای علاقه مندان خواهد بود. در این نمایشگاه آثار خانم هایی که در صنایع دستی آموزش دیده اند به نمایش گذاشته شده است. آثار بسیار زیبایی است. و بسیار خوب کار شده اند.

نمایشگاه صنایع دستی

شما عزیزان میتوانید برای بازدید از نمایشگاه صبح ها از ساعت 8 الی 12 و بعداز ظهر ها از ساعت 4 الی 7 به محل برگزاری نمایشگاه (ساختمان شرکت فرش قدیم) مراجعه نمایید.

سازمان صنایع دستی همچنین برای فصل پاییز هنرجو می پذیرد. یک دوره آموزشی سه ماه طول میکشد. کلاس ها زیر نظر صنایع دستی استان، کاملا رایگان بوده و تحت آموزش بهترین اساتید آباده برگزار می شوند. شما عزیزان میتوانید برای ثبت نام به سازمان صنایع دستی مراجعه کنید یا در خود نمایشگاه اقدام نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام : دو قطعه عکس ، دو برگ کپی شناسنامه و یک پوشه . کلاس ها سه روز در هفته و از ساعت 8 الی 11 صبح تشکیل می شود.اگر هنر جویان دوره مقدماتی را با موفقیت بگذرانندمیتوانند در دوره پیشرفته ثبت نام نماییند.

متاسفانه هنوز استقبال قابل توجهی از طرف آقایان صورت نگرفته است. خانم ها اعظم و عصمت مقامی اساتید خانم ها هستند که در زمینه معرق و منبت آموزش خواهند داد.

در زیر میتوانید عکس های نمایشگاه را ببینید.

صنایع دستی آباده  abadehnews.ir

صنایع دستی آباده  abadehnews.ir صنایع دستی آباده  abadehnews.ir صنایع دستی آباده  abadehnews.ir صنایع دستی آباده  abadehnews.ir

صنایع دستی آباده  abadehnews.ir صنایع دستی آباده  abadehnews.ir صنایع دستی آباده  abadehnews.ir صنایع دستی آباده  abadehnews.ir

صنایع دستی آباده  abadehnews.ir صنایع دستی آباده  abadehnews.ir صنایع دستی آباده  abadehnews.ir صنایع دستی آباده  abadehnews.ir

صنایع دستی آباده  abadehnews.ir صنایع دستی آباده  abadehnews.ir

5 دیدگاه برای “نمایشگاه صنایع دستی”

 1. یکشنبه 31 شهریور1387 ساعت: 23:27 توسط:رهام (بچه ناف آباده)
  کوفه امشب التهاب محشر است
  کوفه امشب کربلایی دیگر است
  جبرئیل آوای غم سر داده است
  در فلک شوری دگر افتاده است
  تیر غم بر دل زارم نشست
  تیغ دشمن فرق مولایم شکست
  قلب مجنون سوی صحرا میرود
  حیدر(ع)امشب سوی زهرا میرود

 2. چهارشنبه 3 مهر1387 ساعت: 14:49 توسط:مجتبی حیدرپناه…همون سیروش خودمون!
  سلام !قبول باشه…
  من بعد از 162 روز آپ کردم !
  کاریکاتور که نه ولی تصویر گری هامو گذاشتم با آناتمی…
  منتظرتونم حتمآ بیاین
  التماس دعا دارم تو این شبا…
  مرسی ممنون
  بای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *